Нічний мрійник (night_dreamer01) wrote,
Нічний мрійник
night_dreamer01

Тепер ти - Нічний мрійник; правобережний підхід ПМП

Сьогоднішній допис матиме вельми оригінальний характер. Сьогодні я доручу роль Нічного Мрійника вам.

Із активізацією питання добудови Подільського мосту в Києві з'явилася маса ініціатив зі зміни його проекту. Щось – заради здешевлення, щось – задля збільшення ефективності, щось – через шило у м'яких частинах тіла, яке рукам спокою не дає. Саме так, іншого виправдання скасуванню підходу з Воскресенки через Микитенка/Стальського  я знайти не можу: міст слабко загрожував біосфері озера, але «громадським активістам» цього району захотілося відчути свою силу. Браво, панове: ви відрізали собі виїзд на новий міст. Втім, менше з тим.

Подільський міст з самого свого початку планувався як своєрідна «накладка» на вузьке місце Малої окружної дороги. Нині вона проходить через вулиці Братиславську, проспект Шухевича і Бандери (дуже актуальні для Києва топоніми =) ), Олени Теліги і далі – траса відома. Прикол в тому, що потік на кільці, згідно транспортної картограми від А+С, не зовсім становить кільце:Троєщина генерує потік авто і громадського транспорту, що вивалюється на Шухевича/міст Фукса і розсмоктується іншими радіальними магістралями.Міст Фукса давно вже не справляється із цим потоком, тому інститут «Київгенплану» задумав багатокроківочку. Подільський міст приймає на себе частину кільцевого потоку Малою окружною, також створюючи альтернативу виїзду з Троєщини. Натомість міст Фукса, здихавшись немалої частини потоку, «заживає новим життям». Або надає Троєщині можливість майже безроздільно користуватися собою. В далекій перспективі обидва мости виявляться перевантаженими, але це вже радше є наслідком невідповідності розвитку дорожньої мережі Києва комплексу транспортних парадоксів. Наразі задача проста – добудувати міст і адекватно ув'язати його у вулично-дорожню мережу Києва.
Цю задачу не міг пропустити повз увагу неодноразово згадуваний в цьому блозі співробітник ДТІ КМДА Віктор Петрук. Його пропозиції до зміни проекту стосувалися обох підходів, але спочатку про лівий берег.


Було запропоновано зв'язати міст із вулицею Алішера Навої; через неї відкривається зв'язок між мостом і вулицями Миропільською/Братиславською, і, як наслідок – з усім Малим кільцем. Такий варіант ефективніший навіть з точки зору банальної логіки: замість пертися через квартали Воскресенки вулицями Микитенка і Стальського автомобіліст може спокійно повернути в бік мосту ще біля Комсомольського масиву. Тому це – одна з небагатьох однозначно корисних іновацій «made by Victor Petruk». Невеликий ілюстративний матеріал безпосередньо його авторства:


І справді, перетинати ці потоки зайвий раз немає резону. По суті, Подільський міст згідно цієї логіки замінить собою частину дуги Малої Окружної дороги. Проте, це єдина корисна зміна в усьому проекті ПМП. Чому так категорично?
Річ у тім, що самих лівобережних підходів Петруку здалося мало, він запропонував переробити ще й правобережні, скинувши немалу частину трафіку на Поділ і, в підсумку, Лук’янівку. Також немала частина має, згідно його припущень, має з’їхати на Набережну, ще більше завантаживши і без того малопридатний до перебування людей берег міста. Із усім вищепереліченим його розв’язка, яку він пропонує спорудити на Подолі:справляється, але, знов-таки, питання: чи правильно він поставив задачу? Ось картограма київських транспортних потоків:

без цифр.jpg
А ось його схема, з тією ж логікою продовжена до правого берегу Дніпра:


І ось ми підійшли до місця, де кожен вправі відчути себе інженером. Куди має йти головний правобережний підхід Подільського мосту згідно тієї ж логіки? Просто уявіть це собі: авто, що ідуть з лівого берегу міста Подільським мостом, прагнуть потрапити на Теліги/Гетьмана і пов’язані з ними вулиці.
Який найкоротший спосіб для них туди дістатися?
Просто не соромтеся і уявіть собі це. Удачі.

[Постскриптум]

P.S. Посіпак Петрука прошу не турбувати.

Tags: Київ, Троєщина, Україна, антипопулізм, не_мої_проекти, огляд
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments